Hasiči Mosty u Jablunkova
Jednotka požární ochrany JPO II, Tel: 558 368 150, 723 477 404, e-mail: hasici@mostyujablunkova.cz 
Cisternová automobilová stříkačka na podvozku Tatra 815 Ternno, vyrobená na zakázku pro naší jednotku v roce 2008.
DSCF1820.JPG
CAS 20 S2Z - 012.jpg
CAS 20 S2Z - 013.jpg
CAS 20 S2Z - 007.jpg
Převodem techniky od HZS MSK, jsme v roce 2011 rozšířili náš vozový park. Tato technika nám bude sloužit jeko velitelský vůz a to zejména pro různé služební cesty např. s dýchací technikou, ale také pro zásahovou činnost. Vozidlo prošlo menší opravou prorezivělých plechů a dostalo nový lak.
VEA - NISSAN (1).JPG
VEA - NISSAN (2).JPG
VEA - NISSAN (3).JPG
VEA - NISSAN (4).JPG
Vozidlo zakoupila Obec Mosty u Jablunkova v roce 2010 pro vodní hospodářství obce. Doposud jsme jezdili i pro vodní hospodářství s dopravním automobilem, který na lesních cestách dostával pořádně zabrat a začaly se neúměrně zvyšovat náklady na jeho opravy. Čtyřkolka je proti členitému terénu velmi odolná, má menší spotřebu PHM a bude využitá i pro činnost jednotky a to zejména u lesních požárů, pátracích akcí apod.
Čtyřkolka Dinli 700 4x4 (8).JPG
Čtyřkolka Dinli 700 4x4 (9).JPG
Čtyřkolka Dinli 700 4x4 (3).JPG
Čtyřkolka Dinli 700 4x4 (2).JPG
Nákladní vozík vyroben a zakoupen v roce 2007 a zároveň zařazen do IZS. 
Vozík BOB 1.JPG
Řetězové, rozbrušovací a přímočaré.
Husqvarna RANCHER

Husqvarna RANCHER

Oleo-mac 962

Oleo-mac 962

Oleo-mac 932C

Oleo-mac 932C

DeWatl 24V aku přímočará

DeWatl 24V aku přímočará

P1220854-1.jpg
Koncem roku 2014 naši hasiči dostali pod stromeček darem od moravskoslezského kraje novou sadu vyprošťovacího zařízení HOLMATRO. Dar v hodnotě téměř půl milionu korun nahradí již dosluhující a technicky nedostatečné vyprošťovací zařízení LUKAS. Nové zařízení je výkonnější, pracuje ve vyšším tlaku 72MPa a s použitím systému hadic CORE je i bezpečnější. Součástí sady je hydraulický agregát s hadicemi CORE, rozpínák, velké a malé nůžky, rozpínací válec, řetězové úvazky a ruční čerpadlo s hadicí CORE. Děkujeme vedení moravskoslezského kraje a hasičského záchranného sboru, za tento dar, který nám pomůže naplňovat naše poslání.
Prosíme Vás, pokud máte staré ojeté vozidlo, kterého byste se už rádi zbavili, poskytněte nám jej k výcviku. Zajistíme Vám ekologickou likvidaci včetně potvrzení pro řádné vyřazení vozidla z evidence. Pokud se nám podaří zajistit více vozidel, budeme provádět i ukázky vyprošťování osob pro žáky naší školy a veřejnost.
Děkujeme
Hasiči Mosty u Jablunkova
HVZ - LUKAS

HVZ - LUKAS

V říjnu naše obec převzala dle smlouvy o bezúplatném převodu pro naši jednotku, věcný dar od České republiky – Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje. Dostali jsme kompletní hydraulické vyprošťovací zařízení Lukas, pořízené v roce 2004 za částku bezmála 806 tis. korun. Vyprošťovací zařízení je určeno zejména pro zásahy u dopravních nehod. V roce 2009 moravskoslezský kraj svým nařízením č.: 2/2009, předurčil 22 jednotek dobrovolných hasičů pro zásahy u dopravních nehod. V našem okrese byla předurčená naše jednotka, jednotka Jablunkov, Třinec-Guty a Frýdlant nad Ostravicí. Už v roce 2009, členové naší jednotky absolvovali specializační kurzy zaměřené na vyprošťování osob z havarovaných vozidel a díky spolupráci s jednotkami HZS Třinec a Nošovice, jsme s jejich hydraulickým vyprošťovacím zařízením, prakticky vyzkoušeli různé vyprošťovací postupy. U dopravních nehod naše jednotka zasahuje již několik let. Nyní díky daru, budeme schopni v případě potřeby plnohodnotně pomoci. Touto cestou, bychom rádi poděkovali dárci a taky hasičům z jednotek HZS Třinec a HZS Nošovice, kteří nám své HVZ půjčili a naučili nás, jak nejlépe jej používat.

Čerpadla, elektrocentrály, přetlakový ventilátor, sněhová fréza....
WT20X - kalové čerpadlo

WT20X - kalové čerpadlo

PPCA 160 - plovoucí čerpadlo

PPCA 160 - plovoucí čerpadlo

WX15 - vodní čerpadlo

WX15 - vodní čerpadlo

EC2200 - elektrocentrála

EC2200 - elektrocentrála

Defibrilátor - obrázek

Defibrilátor - obrázek

Hasiči mají nový defibrilátor

Firma MSEM, a.s. z Frýdku-Místku zastoupená Jiřím Neumannem, ekonomickým ředitelem, poskytla našemu občanskému sdružení peněžní dar ve výši třicet tisíc korun. Firma MSEM, vybrala několik nejaktivnějších sborů a poskytla jim finanční dar na úhradu nákladů spojených s činností sboru dobrovolných hasičů. Naše občanské sdružení, se rozhodlo k této částce přidat ještě dalších třicet tisíc a zakoupit automatizovaný defibrilátor a dva ambuvaky pro reanimaci pacientů. Automatizovaný externí defibrilátor HeartStart FRx Philips je přístroj určený pro široké použití profesionální i laické veřejnosti, jak ve zdravotnických, tak i nezdravotnických zařízeních. Slouží jako velmi dobrý doplněk a pomocník k poskytnutí první pomoci při náhlé akutní srdeční příhodě. Přístroj je vybaven hlasovou nápovědou a grafikou v českém jazyce, která vede zachránce v průběhu celého poskytování první pomoci. Defibrilátor FRx nejprve vyhodnotí srdeční aktivitu postiženého a doporučí či nedoporučí provést bifázický výboj. Pomocí hlasových příkazů navádí zachránce ke správnému provádění masáže srdce a umělého dýchání. Defibrilátor FRx Philips splňuje požadavek na použití nejen pro dospělé, ale i pro děti a to bez nutnosti výměny nalepovacích elektrod, pouze použitím tzv. dětského klíče. Je odolný proti vodě, prachu i pádu čímž je schopen pracovat i v extrémnějších prostředích. Tento přístroj bude využívat naše jednotka zejména na akcích, u kterých bude pořadatelem požadována požární hlídka. Přístroj má vlastní baterii, je lehce přenosný a proto může být použit prakticky kdykoli a kdekoli. Zakoupením tohoto přístroje nijak nenahrazujeme poskytování péče zdravotní záchrannou službou, ale v případě potřeby, jsme tímto přístrojem schopni účinně poskytnout první pomoc, například i v nepřístupném terénu kam sanita nedojede, můžeme dojet naší terénní čtyřkolkou. Doufáme, že přístroj využijeme jen výjimečně, ale pokud bude potřeba, neváhejte se na nás obrátit, protože v rukou člověka, který se u postiženého ocitne jako první, je tento přístroj účinnou pomůckou k záchraně života. Naděje na úspěšnou resuscitaci klesá každou minutou přibližně o 10%.

                                                                                                                                                             Hasiči Mosty u Jablunkova

Automobil VW Transportér 2,5 TDi SYNCRO, jsme zakoupili v roce 2005. Vozidlo bylo vyrobeno v roce 1999 a bylo dovezeno z SRN a zaregistrováno v ČR dne 11.08.2005. Vozidlo je otypováno jako dopravní automobil pro přepravu družstva 1+8 a vybraných věcných a technických prostředků PO. V roce 2015 nahrazeno novým DA VW T6 a pro nadbytečnost určeno k prodeji.
DA VW - na sněhu.jpg
DA VW - na sněhu (2).jpg
DA VW - na sněhu (3).jpg
DA VW - uložení vybavení.jpg
Vozidlo vyrobeno v roce 1990 jezdilo pro ČEZ v elektrárně Tisová, v roce 2000 repasováno ve firmě SEHAT v Poříčanech a ve stejném roce zakoupeno Obcí Mosty pro naší jednotku. V roce 2008 prodáno pro nadbytečnost Obci Hnojník.
CAS K25 Liaz 101.860 002.jpg
CAS K25 Liaz 101.860 020.jpg
Toto vozidlo jsme získali převodem od Obce Mosty u Jablunkova v roce 2003. Rok výroby vozidla je 1994 a Obec jej zakoupila v roce 2000. Vozidlo tři roky využívala pracovní četa obce. Po převodu na organizační složku, jsme si vozidlo upravili a používali jsme jej jako dopravní automobil.  V roce 2005 jsme na vozidle provedli generální opravu karoserie a 22.12.2005, jsme jej prodali obci Bošice.
DA Ford 100 (1).JPG
DA Ford 100 (2).JPG
001.jpg
Erťáka jsme dostali převodem v roce 1981 z požárního útvaru Frýdek - Místek. V roce 2000 jsme jej prodali pro nadbytečnost Obci Písek. V roce 2000 mu bylo krásných pětadvacet.
002.jpg
003.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one