Defibrilátor

Defibrilátor - obrázek

Hasiči mají nový defibrilátor

Firma MSEM, a.s. z Frýdku-Místku zastoupená Jiřím Neumannem, ekonomickým ředitelem, poskytla našemu občanskému sdružení peněžní dar ve výši třicet tisíc korun. Firma MSEM, vybrala několik nejaktivnějších sborů a poskytla jim finanční dar na úhradu nákladů spojených s činností sboru dobrovolných hasičů. Naše občanské sdružení, se rozhodlo k této částce přidat ještě dalších třicet tisíc a zakoupit automatizovaný defibrilátor a dva ambuvaky pro reanimaci pacientů. Automatizovaný externí defibrilátor HeartStart FRx Philips je přístroj určený pro široké použití profesionální i laické veřejnosti, jak ve zdravotnických, tak i nezdravotnických zařízeních. Slouží jako velmi dobrý doplněk a pomocník k poskytnutí první pomoci při náhlé akutní srdeční příhodě. Přístroj je vybaven hlasovou nápovědou a grafikou v českém jazyce, která vede zachránce v průběhu celého poskytování první pomoci. Defibrilátor FRx nejprve vyhodnotí srdeční aktivitu postiženého a doporučí či nedoporučí provést bifázický výboj. Pomocí hlasových příkazů navádí zachránce ke správnému provádění masáže srdce a umělého dýchání. Defibrilátor FRx Philips splňuje požadavek na použití nejen pro dospělé, ale i pro děti a to bez nutnosti výměny nalepovacích elektrod, pouze použitím tzv. dětského klíče. Je odolný proti vodě, prachu i pádu čímž je schopen pracovat i v extrémnějších prostředích. Tento přístroj bude využívat naše jednotka zejména na akcích, u kterých bude pořadatelem požadována požární hlídka. Přístroj má vlastní baterii, je lehce přenosný a proto může být použit prakticky kdykoli a kdekoli. Zakoupením tohoto přístroje nijak nenahrazujeme poskytování péče zdravotní záchrannou službou, ale v případě potřeby, jsme tímto přístrojem schopni účinně poskytnout první pomoc, například i v nepřístupném terénu kam sanita nedojede, můžeme dojet naší terénní čtyřkolkou. Doufáme, že přístroj využijeme jen výjimečně, ale pokud bude potřeba, neváhejte se na nás obrátit, protože v rukou člověka, který se u postiženého ocitne jako první, je tento přístroj účinnou pomůckou k záchraně života. Naděje na úspěšnou resuscitaci klesá každou minutou přibližně o 10%.

14.02.2013 09:14:59