HVZ - LUKAS

V říjnu naše obec převzala dle smlouvy o bezúplatném převodu pro naši jednotku, věcný dar od České republiky – Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje. Dostali jsme kompletní hydraulické vyprošťovací zařízení Lukas, pořízené v roce 2004 za částku bezmála 806 tis. korun. Vyprošťovací zařízení je určeno zejména pro zásahy u dopravních nehod. V roce 2009 moravskoslezský kraj svým nařízením č.: 2/2009, předurčil 22 jednotek dobrovolných hasičů pro zásahy u dopravních nehod. V našem okrese byla předurčená naše jednotka, jednotka Jablunkov, Třinec-Guty a Frýdlant nad Ostravicí. Už v roce 2009, členové naší jednotky absolvovali specializační kurzy zaměřené na vyprošťování osob z havarovaných vozidel a díky spolupráci s jednotkami HZS Třinec a Nošovice, jsme s jejich hydraulickým vyprošťovacím zařízením, prakticky vyzkoušeli různé vyprošťovací postupy. U dopravních nehod naše jednotka zasahuje již několik let. Nyní díky daru, budeme schopni v případě potřeby plnohodnotně pomoci. Touto cestou, bychom rádi poděkovali dárci a taky hasičům z jednotek HZS Třinec a HZS Nošovice, kteří nám své HVZ půjčili a naučili nás, jak nejlépe jej používat.

14.02.2013 09:13:20