Hasiči Mosty u Jablunkova
Jednotka požární ochrany JPO II, Tel: 558 368 150, 723 477 404, e-mail: hasici@mostyujablunkova.cz 
Cisternová automobilová stříkačka na podvozku Tatra 815 Ternno, vyrobená na zakázku pro naší jednotku v roce 2007.
DSCF1820.JPG
CAS 20 S2Z - 012.jpg
CAS 20 S2Z - 013.jpg
CAS 20 S2Z - 007.jpg
Vozidlo zakoupila Obec Mosty u Jablunkova v roce 2010 pro vodní hospodářství obce. Doposud jsme jezdili i pro vodní hospodářství s dopravním automobilem, který na lesních cestách dostával pořádně zabrat a začaly se neúměrně zvyšovat náklady na jeho opravy. Čtyřkolka je proti členitému terénu velmi odolná, má menší spotřebu PHM a bude využitá i pro činnost jednotky a to zejména u lesních požárů, pátracích akcí apod.
Čtyřkolka Dinli 700 4x4 (8).JPG
Čtyřkolka Dinli 700 4x4 (9).JPG
Čtyřkolka Dinli 700 4x4 (3).JPG
Čtyřkolka Dinli 700 4x4 (2).JPG
Nákladní vozík vyroben a zakoupen v roce 2007 a zároveň zařazen do IZS. 
Vozík BOB 1.JPG
Řetězové, rozbrušovací a přímočaré.
Husqvarna RANCHER

Husqvarna RANCHER

Oleo-mac 962

Oleo-mac 962

Oleo-mac 932C

Oleo-mac 932C

DeWatl 24V aku přímočará

DeWatl 24V aku přímočará

P1220854-1.jpg
Koncem roku 2014 naši hasiči dostali pod stromeček darem od moravskoslezského kraje novou sadu vyprošťovacího zařízení HOLMATRO. Dar v hodnotě téměř půl milionu korun nahradí již dosluhující a technicky nedostatečné vyprošťovací zařízení LUKAS. Nové zařízení je výkonnější, pracuje ve vyšším tlaku 72MPa a s použitím systému hadic CORE je i bezpečnější. Součástí sady je hydraulický agregát s hadicemi CORE, rozpínák, velké a malé nůžky, rozpínací válec, řetězové úvazky a ruční čerpadlo s hadicí CORE. Děkujeme vedení moravskoslezského kraje a hasičského záchranného sboru, za tento dar, který nám pomůže naplňovat naše poslání.
Prosíme Vás, pokud máte staré ojeté vozidlo, kterého byste se už rádi zbavili, poskytněte nám jej k výcviku. Zajistíme Vám ekologickou likvidaci včetně potvrzení pro řádné vyřazení vozidla z evidence. Pokud se nám podaří zajistit více vozidel, budeme provádět i ukázky vyprošťování osob pro žáky naší školy a veřejnost.
Děkujeme
Hasiči Mosty u Jablunkova
Čerpadla, elektrocentrály, přetlakový ventilátor, sněhová fréza....
WT20X - kalové čerpadlo

WT20X - kalové čerpadlo

PPCA 160 - plovoucí čerpadlo

PPCA 160 - plovoucí čerpadlo

WX15 - vodní čerpadlo

WX15 - vodní čerpadlo

EC2200 - elektrocentrála

EC2200 - elektrocentrála

Defibrilátor - obrázek

Defibrilátor - obrázek

Hasiči mají nový defibrilátor

Firma MSEM, a.s. z Frýdku-Místku zastoupená Jiřím Neumannem, ekonomickým ředitelem, poskytla našemu občanskému sdružení peněžní dar ve výši třicet tisíc korun. Firma MSEM, vybrala několik nejaktivnějších sborů a poskytla jim finanční dar na úhradu nákladů spojených s činností sboru dobrovolných hasičů. Naše občanské sdružení, se rozhodlo k této částce přidat ještě dalších třicet tisíc a zakoupit automatizovaný defibrilátor a dva ambuvaky pro reanimaci pacientů. Automatizovaný externí defibrilátor HeartStart FRx Philips je přístroj určený pro široké použití profesionální i laické veřejnosti, jak ve zdravotnických, tak i nezdravotnických zařízeních. Slouží jako velmi dobrý doplněk a pomocník k poskytnutí první pomoci při náhlé akutní srdeční příhodě. Přístroj je vybaven hlasovou nápovědou a grafikou v českém jazyce, která vede zachránce v průběhu celého poskytování první pomoci. Defibrilátor FRx nejprve vyhodnotí srdeční aktivitu postiženého a doporučí či nedoporučí provést bifázický výboj. Pomocí hlasových příkazů navádí zachránce ke správnému provádění masáže srdce a umělého dýchání. Defibrilátor FRx Philips splňuje požadavek na použití nejen pro dospělé, ale i pro děti a to bez nutnosti výměny nalepovacích elektrod, pouze použitím tzv. dětského klíče. Je odolný proti vodě, prachu i pádu čímž je schopen pracovat i v extrémnějších prostředích. Tento přístroj bude využívat naše jednotka zejména na akcích, u kterých bude pořadatelem požadována požární hlídka. Přístroj má vlastní baterii, je lehce přenosný a proto může být použit prakticky kdykoli a kdekoli. Zakoupením tohoto přístroje nijak nenahrazujeme poskytování péče zdravotní záchrannou službou, ale v případě potřeby, jsme tímto přístrojem schopni účinně poskytnout první pomoc, například i v nepřístupném terénu kam sanita nedojede, můžeme dojet naší terénní čtyřkolkou. Doufáme, že přístroj využijeme jen výjimečně, ale pokud bude potřeba, neváhejte se na nás obrátit, protože v rukou člověka, který se u postiženého ocitne jako první, je tento přístroj účinnou pomůckou k záchraně života. Naděje na úspěšnou resuscitaci klesá každou minutou přibližně o 10%.

                                                                                                                                                             Hasiči Mosty u Jablunkova

Převodem techniky od HZS MSK, jsme v roce 2011 rozšířili náš vozový park. Tato technika nám sloužila jako velitelský vůz až do roku 2017, kdy ji nahradil TA Mitsubishi L200. Vozidlo hned po převodu prošlo menší opravou prorezivělých plechů a dostalo nový lak, ale stárnutí nelze zastavit a tak jsme se v roce 2017 rozhodli místo nákladné a nerentabilní generální opravy raději vozidlo prodat. Vozidlo bylo vyřazeno z IZS, majáky šly dolů a koupil si jej nadšenec do terénních aut, který si vozidlo opraví a upraví.
VEA - NISSAN (1).JPG
VEA - NISSAN (2).JPG
VEA - NISSAN (3).JPG
VEA - NISSAN (4).JPG
HVZ - LUKAS

HVZ - LUKAS

V říjnu naše obec převzala dle smlouvy o bezúplatném převodu pro naši jednotku, věcný dar od České republiky – Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje. Dostali jsme kompletní hydraulické vyprošťovací zařízení Lukas, pořízené v roce 2004 za částku bezmála 806 tis. korun. Vyprošťovací zařízení je určeno zejména pro zásahy u dopravních nehod. V roce 2009 moravskoslezský kraj svým nařízením č.: 2/2009, předurčil 22 jednotek dobrovolných hasičů pro zásahy u dopravních nehod. V našem okrese byla předurčená naše jednotka, jednotka Jablunkov, Třinec-Guty a Frýdlant nad Ostravicí. Už v roce 2009, členové naší jednotky absolvovali specializační kurzy zaměřené na vyprošťování osob z havarovaných vozidel a díky spolupráci s jednotkami HZS Třinec a Nošovice, jsme s jejich hydraulickým vyprošťovacím zařízením, prakticky vyzkoušeli různé vyprošťovací postupy. U dopravních nehod naše jednotka zasahuje již několik let. Nyní díky daru, budeme schopni v případě potřeby plnohodnotně pomoci. Touto cestou, bychom rádi poděkovali dárci a taky hasičům z jednotek HZS Třinec a HZS Nošovice, kteří nám své HVZ půjčili a naučili nás, jak nejlépe jej používat.

Automobil VW Transportér 2,5 TDi SYNCRO, jsme zakoupili v roce 2005. Vozidlo bylo vyrobeno v roce 1999 a bylo dovezeno z SRN a zaregistrováno v ČR dne 11.08.2005. Vozidlo je otypováno jako dopravní automobil pro přepravu družstva 1+8 a vybraných věcných a technických prostředků PO. V roce 2015 nahrazeno novým DA VW T6 a pro nadbytečnost určeno k prodeji.
DA VW - na sněhu.jpg
DA VW - na sněhu (2).jpg
DA VW - na sněhu (3).jpg
DA VW - uložení vybavení.jpg
Vozidlo vyrobeno v roce 1990 jezdilo pro ČEZ v elektrárně Tisová, v roce 2000 repasováno ve firmě SEHAT v Poříčanech a ve stejném roce zakoupeno Obcí Mosty pro naší jednotku. V roce 2008 prodáno pro nadbytečnost Obci Hnojník.
CAS K25 Liaz 101.860 002.jpg
CAS K25 Liaz 101.860 020.jpg
Toto vozidlo jsme získali převodem od Obce Mosty u Jablunkova v roce 2003. Rok výroby vozidla je 1994 a Obec jej zakoupila v roce 2000. Vozidlo tři roky využívala pracovní četa obce. Po převodu na organizační složku, jsme si vozidlo upravili a používali jsme jej jako dopravní automobil.  V roce 2005 jsme na vozidle provedli generální opravu karoserie a 22.12.2005, jsme jej prodali obci Bošice.
DA Ford 100 (1).JPG
DA Ford 100 (2).JPG
001.jpg
Erťáka jsme dostali převodem v roce 1981 z požárního útvaru Frýdek - Místek. V roce 2000 jsme jej prodali pro nadbytečnost Obci Písek. V roce 2000 mu bylo krásných pětadvacet.
002.jpg
003.jpg
Mosty - znak, domovenka-01.png
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one